Rewolucja w sposobie pracy, nowe pokolenie wchodzące na rynek pracy i wzrost liczby firm typu start-up, spowodowały, że rynek nieruchomości biurowych  zaczął  rozwijać  się  w  kierunku elastycznych rozwiązań. Poza walorami czysto ekonomicznymi  tzw.  elastyczne biura pozwalają zwiększyć kontrolę nad ilością zajmowanej powierzchni oraz terminem umów najmu. Sprzyjają także nawiązywaniu kontaktów biznesowych, a co za tym idzie wymianie wiedzy i informacji.

LABO jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie Wrocławian na elastyczną przestrzeń biurową. Oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb wszystkich rodzajów przedsiębiorców - od coworkingu, przez prywatne biura serwisowane i hot deski, sale konferencyjne aż po wirtualne biura. Wszystko to w sercu Wrocławia, w nowoczesnych, przestronnych, designerskich wnętrzach zamkniętych w pięknej, zabytkowej kamienicy nad Odrą. LABO to jednak nie tylko nazwa przestrzeni - to idea oraz inspiracja, wyrastająca z serca L’UNI, budynku, który niegdyś był siedzibą Wydziału Farmacji Akademii Medycznej. To wyjątkowe przedłużenie marki L’UNI (od francuskiego „L’Université”) nawiązuje do słowa „Laboratorium”, odzwierciedlając potencjał do eksperymentowania, tworzenia i eksploracji.

"Naszym celem było stworzenie nie tylko funkcjonalnej i nowoczesnej przestrzeni do pracy, ale także miejsca, w którym będziemy rozwijać społeczność, budować atmosferę wymiany doświadczeń. Nasze wnętrza są jak dobrze dobrana mieszanka substancji czynnych - zbalansowana, precyzyjna i pełna potencjału. Wyzwalająca kreatywność i dostarczająca innowacyjnych pomysłów – idealna recepta na rozwój biznesowy naszych gości. LABO to także przestrzeń, która odzwierciedla koncepcję work-life balance. Z jednej strony zapewnia dobre warunki do efektywnej pracy i nawiązywania relacji biznesowych, z drugiej strony swoim stylem gwarantuje spokój i kameralność.” - mówi Marta Czerny, Coworking Office Manager w LABO.

Goście LABO będą mieli całodobowy dostęp do w pełni umeblowanych przestrzeni. Jako członkowie społeczności LABO będą mogli korzystać ze wszystkich udogodnień niezbędnych do codziennej pracy, takich jak szerokopasmowy internet, kuchnia z nielimitowanym dostępem do kawy, herbaty i wody, sprzęt biurowy oraz serwis sprzątający. Nad komfortem pracy najemców, będzie natomiast czuwał zespół Concierge, dzięki czemu będą oni mogli skupić się na pracy.  

Do dyspozycji jest również przestrzeń coworkingowa, której imponującym elementem są artystyczne instalacje wykonane na specjalne zamówienie LABO ze szkła fusingowego. Każdy z nich składa się z ponad 50 szklanych części, tworząc niepowtarzalną kompozycję barwną inspirowaną kolorystyką szkła farmaceutycznego, co dodaje wnętrzu elegancji i unikalnego klimatu wpływającego na atmosferę wnętrza.

Najemcy LABO z pewnością docenią wszystkie zalety, którymi dysponuje nowocześnie odrestaurowany budynek L’UNI, takie jak wysokie pomieszczenia, duże okna z możliwością otwierania, szlachetne materiały, ale również wszystkie niezbędne udogodnienia dedykowane obiektom biurowym – klimatyzację, kontrolę dostępu, system BMS czy infrastrukturę dla rowerzystów. Ogromnym atutem jest również lokalizacja budynku, który znajduje się w samym sercu Wrocławia, blisko rynku, a także dobra komunikacja z resztą miasta.